Ať už jde o barvu vlasů, o změnu práce, rekonstrukci bytu ale třeba i o rozchod s nevhodným partnerem.
Náš život je pouze v našich rukou, a pokud ten první krok, ale ideálně všechny kroky ke změně neuděláme my, nikdo je za nás dělat nebude. Ani nemůže. Nejste si snad jistí, že plánovaná změna, je dobrý krok?
čas na změnu
Není nic jednoduššího než to zjistit. Napište si seznam bodů k věci, kterou změnit chcete. Trápí Vás, jestli změnit práci? Sedněte si k papíru, s tužkou v ruce a pište si důvody, proč chcete práci změnit. Z vlastní zkušenosti, pokud těch důvodů je víc než tři, nemusíte už ani zkoušet psát, proč je dobré tam zůstat. Samozřejmě, dříve se tvrdívalo, že práce je jen systém na vydělání peněz, zábavu můžete mít někde jinde. Ale přesto, pokud je šance najít práci, která Vás bavit bude, a v dnešní době je pracovních příležitostí hodně, proč to nezkusit?
Ovšem změn, kterých se člověk bojí, může být velká spousta. Jak jsem již zmínila, jedna taková změna, může být barva vlasů. Pro někoho naprostá prkotina, nad kterou sotva zauvažuje, pro někoho šílená změna. Patříte k té druhé skupině? Už týdny, měsíce, nebo dokonce roky toužíte po změně barvy vlasů, nebo po celkové změně image ale prostě se Vám nedostává odvahy? Znovu Vám poradím, napište si seznam, ovšem teď, zkuste psát, jak se cítíte ve svém dosavadním vzhledu, a jak byste se cítili po změně. Zase je výsledek jasný? Pak neváhejte už ani minutu a objednejte se ke kadeřníkovi.
Co se vztahů týče, je to bohužel téma nejčastější. Lidé setrvávají ve vztazích, ve kterých jsou nešťastní. Bojí se s partnerem rozejít ze strachu, že si již dalšího nenajdou. Že si nenajdou lepšího. Ale neměl by pro nás být parter tím nejlepším? Není vůči člověku, se kterým jste chtěli strávit zbytek života teď nespravedlivé, že si říkáte, že budete raději s ním než s nikým? Parter by měl být jasnou volbou, Pokud pochybnosti máte, zvažte, z jakého důvodu.
pootevřené dveře
Nic se zmíněných změn není ta Vaše? Uvažujete snad nad rekonstrukcí nebo úpravou interiéru, ale máte strach, že když se do toho pustíte, nepodaří se Vám to tak, jak si představujete? Tak zvažte i ty praktické záležitosti, například s rekonstrukcí elektrických rozvodů, odpadů, vodovodního potrubí atp. Opravdu není dobré čekat, napište si to proto, jako první bod v seznamu – proč ANO. Ale jakmile se pustíte do změny interiéru, neopomeňte žádné detaily, aby výsledek stál opravdu za to, nepodceňte například výměnu elektrických zásuvek, V dnešní době je široká škála designově vypracovaných zásuvek. A i tento detail udělá z Vašeho obydlí dokonalou klícku.
Pro všechny tyhle i jiné životní změny, platí hlavně jedno zásadní heslo:
Kdo nic nezkusí, nic nezíská!