Důvodů můžete mít spoustu. Ale je fajn, že jste odhodlaní udělat ve svém životě změnu. Tou změnou je ZMĚNA K LEPŠÍMU. Měnit životní styl je v současné době velkým trendem. Lidé začínají přemýšlet nad tím, co jí, jaké potraviny nakupují, co a jak správně vařit, aby si to zachovalo to největší množství vitamínů.

To všechno je správně. Zároveň je ale také hodně důležité přidat pohyb. Není to kvůli hubnutí, pokud nechcete hubnout. Je to z toho důvodu, že pohybem rozproudíte krev v těle, nastartujete správné fungování metabolismu, okysličíte si mozek, trénujete dýchání, protáhnete svaly, které se také zpevňují, podporujete správnou funkčnost střev. No, je toho spousta. Je v podstatě jedno, o jaký pohyb půjde. Pokud nemáte nějaké zdravotní omezení, které by některé druhy sportů vylučovalo nebo nějakým způsobem omezovalo.
podvečerní procházka
Dokonce i pouhá procházka je velice blahodárná pro vaše tělo a zdraví. Už jenom příjemný pobyt na čerstvém vzduchu na nás působí dobře. Navíc chůze je nejpřirozenější pohyb člověka, a pokud půjdete svižněji nebo zvolíte cesty do kopce, můžete u toho i příjemně hubnout a zpevňovat tělo. Běžte na procházku jen tak, s kočárkem, můžete využít trekkingové hole, které jsou nyní velice populární, protože vám krásně zapojí i ruce.

Pokud vás cvičení jako takové nebaví, neradi chodíte do fitness centra nebo na spinning a podobné sporty, zahrňte do svého života pohyb jiným způsobem. Do práce choďte pěšky nebo na kole, je-li to možné. Do obchodu se také spíše projděte. Po schodech v paneláku choďte vždy pěšky, výtah je tabu. Častěji doma uklízejte – žehlení, vytírání, vysávání, při tom všem spálíte spoustu kalorií. Pokud máte domeček, naučte se třeba sekat dřevo, jestli to ještě neumíte. To je velice dobrý trénink.
chodící hůlky a rukavice
No a v neposlední řadě můžete překvapit partnera, buďte trochu aktivnější v sexu, i přitom totiž můžete spálit mnoho kalorií a posilujete mnohdy i svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte.
Důležité je, se pohybu nebát a zapojit ho do svého života. Při dodržování správné životosprávy a pohybu se můžete cítit o několik let mladší.