Láska na první krok. Botky samochodky – budete si připadat jak v bačkorách. Vyznačují se lehkostí, pohodlností, elegancí, vzdušností a skladností. Ještě pořád váháte? Můžete si být jisté, že mnohdy jeden pár bot nebude dostačující, neboť k dostání je vskutku pestrý výběr.

botky
 
Kde se vzaly tu se vzaly aneb co píší dějiny historie?
 
Jak už název napovídá, objev této obuvi náleží Španělsku, kde již ve 14. století, v trochu jiném designu, plnily účel ochrany chodidel při chůzi po rozpálené půdě. Jejich popularita zaznamenala vyšší význam ve 20. století, a to ve Spojených státech, kdy si je oblíbily a proslavily známé osobnosti pro jejich pohodlnost a jednoduchou eleganci. Loni se navrátily espadrilky na módní mola prostřednictvím věhlasných světových návrhářů a letos vládnou bezkonkurenčně po celém světě. Zkrátka svět se obul do espadrilek.
 
Espadrilky dnes aneb návrat plátěných bot!
 
Pravé čili typické espadrilky jsou vyrobeny z pestré škály barevného plátna či hrubší balvny, mají jutovou podrážku, kvalitnější jsou s gumovou podrážkou. Espadrilky zcela letos nahradily sandály, baleríny i mokasíny. Díky vzdušnému materiálu jsou přínosné pro letní teplé období. Jsou natolik pohodlné, že je lze mít na nohou po celý den. A to i v případě volby espadrilek na klínku, které dodají glanc vašemu outfitu.

klobouky
 
 
Láska zvaná espadrilky
 
Z původně vytvořené obuvi pro volný čas se přenesly na vyšší level a staly se tak oblíbenou obuví nejen na pláž, do školy, na výlet, ale jejich nošení je adekvátní i do práce. Jsou vhodné ke dress codu, k obleku, sukni i k šatům, stejně tak ke kalhotům či kraťasům.
 

Jaké a kde zakoupit?
Zakoupit lze jak v kamenných obchodech, a nejen specializovaných na obuv, prostřednictvím internetu v e-shopech. Jelikož jsou kouskem must-have odpovídá tomu nabídka, která je značná a prakticky navozuje domněnku, že espadrilky zakoupíte „v každém“ krámku. Značné pozitivum je, že jsou k dostání i za velmi přijatelnou cenu. Samozřejmě zakoupíte i ve vyšší cenové relaci.
Trh překypuje pestrou paletou jak jednobarevných, tak pestrobarevných espadrilek.