Soudci z Evropského odvolacího soudu odmítli další pokus společnosti o vytvoření ochranné známky pro čokoládovou tyčinku. Pro potravinářského obra je to další neúspěšně překonaná překážka v boji desetiletí. Soud ve svém rozsudku uvedl, že Nestlé neprokázala, že tvar samotné sladkosti je dostatečným znakem rozlišovací způsobilosti ve všech zemích, kde společnost bojuje za ochrannou známku. Firma dokázala prokázat rozlišovací způsobilost tvarového charakteru v 10 zemích. Dánsku, Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Nizozemsku, Rakousku, Finsku, Švédsku a Velké Británii. Nemohla ale totéž učinit pro Belgii, Irsko, Řecko a Portugalsko. Tvar už je chráněn v Austrálii, Kanadě a Jižní Africe, ale v Evropě je tato ochrana těžce dosažitelná.
kit kat.jpg
Nestlé se v minulosti setkala s několika neúspěchy. Hlavně s Cadbury a také Mondelez (nyní je vlastněn Cadbury), jelikož vyrábí podobnou čtyř dílnou tyčinku v Norsku s názvem Kvikk Lunsj. Společnost usilovala o převrácení rozhodnutí z roku 2016, které samo o sobě neurčovalo výrobek, ale zákazníci byli ovlivňování značkami. Mondelez se pokusil zpochybnit způsobilost tvaru v už schválených zemích, ale bez šance na úspěch. V roce 2006 Evropská Unie udělila ochrannou známku společnosti Nestlé za tvar jednotlivých částí, ale Mondelez to ihned zpochybnil a od té doby se tato právní bitva mezi těmito cukrářskými giganty táhne.
čokoládové výrobky.jpg
V červenci 2010 byla podána žádost ohledně ochranné známky na tvar tyčinky, která neměla vylisované logo Kit Kat na horní straně. Soudní dokumenty poté prokázaly, že ochranná známka byla bez tohoto loga zbavena rozlišovací schopnosti a žádost byla smetena ze stolu. Výše zmíněné firmy jsou častými účastníky těchto právních bojů. Nedávno se Nestle pokusila zabránit Cadburymu ohledně ochraně jejich odstínu obalu mléčné čokolády s označením „Dairy Milk“ ve fialové barvě.