Samozřejmě za účelem optimalizace webu je třeba mít určité znalosti, ale pojďme k tomu, jak si ušetřit práci a ušetřit práci případně těm, kteří vám optimalizaci budou zajišťovat.
seo optimalizace pro vyhledávače
Čím se tedy řídit?
Určitě myslete na to, že píšete v první řadě pro lidi, i když roboti vyhledávačů jsou pro nás také důležité, abyste uživatelům přinesly při vyhledávání relevantní výsledky v rámci hledání na internetu.
Je samozřejmě možné za sebe do textu naskládat stovky klíčových slov, ale pokud očekáváte, že vám to něco přinese, úplně se pletete. Maximálně vám vložení takových klíčových slov přinese maximálně tak penalizace. Vyhledávače jsou totiž již tak inteligentní, respektive ti, kteří je vytváří, že se samozřejmě takto maximálně optimalizovaným webům snaží předcházet. Obsah webu musí být totiž také relevantní. Jak bylo řečeno, je zbytečně se neetickou cestou snažit obelstít vyhledávače.
Pokud tedy tvoříte web, je jisté, že si musíte nejprve udělat opravdu detailní představu o tom, co vlastně chcete sdělit, komu a proč a potom řešit, jak to udělat nejlépe, abyste byli dobře dohledatelní.
Pokud tedy na vašem webu nebudou žádné texty, váš web nebude možné dohledat. Používejte proto texty na svém webu, ale používejte je vhodně, s bohatou slovní zásobou a nezapomínejte pracovat s určitými spojeními a výrazy, které právě pomohou s vyhledáváním.
Můžeme si to ukázat na příkladu. Pojďme třeba na „míč“ nebo „balon“. Pokud slovo chcete mít k vyhledávání a přitom vložíte do webu pouze obrázek balonu, můžete se spolehnout, že ho nikdo nenajde, neb co není psáno, není dáno.
Lámete si hlavu s tím, kde by se měla objevovat důležitá slova či výrazy?
Taková slova, která jsou pro vás klíčová pro vyhledávání by měla být samozřejmě uvedena v nadpisech, v titulcích či ve zvýrazněných textech. Dále je můžete uvádět v popiscích či odkazech.

Jak si dál pomoci?
Zkuste využívat různé zpětné odkazy s tématicky příbuzných stránek. Jsou to opravdu pomocníci k nezaplacení a je potřeba je využívat, pokud to je, protože vám pomohou právě s řazením vašeho webu na vyšší místa.
analytička s notebookem
Jak bylo uvedeno, vytvořte si klidně texty sami, dodržujte základní pravidla, ale pokud můžeme doporučit, využijte služby odborníků, kteří se takovými aktivitami živí a jsou v pravdě znalci přes SEO Optimalizaci.