Jen málokdo z nás nechtěl v dětství nebo mládí cestovat a poznávat svět. Někomu se jeho sen splnil a někdo se třeba nedostal ani za hranice své země. Těch je ale asi málo. Jednou ze zemí, která je pro nás velice lákavou je Španělsko. Ti, kteří jsou zcestovalí, vám určitě potvrdí, že se v některých státech necítili až tak docela dobře. Pro některé země je český turista prostě takovým chudým příbuzným.
§  Ve Španělsku rozhodně tento pocit mít nebudete.
§  Španělé jsou velice vděčným národem, který nezapomíná.
§  Ještě dnes si i mladá generace připomíná, jak Češi pomáhali bojovat za jejich svobodu.
ronda španělsko
Proto se klidně můžete do této nádherné země vydat. Jednou z jejích částí je ANDALUSIE. Dobrou zprávou je, že se v podstatě nemůžete netrefit do počasí. Pokud nejste vyloženým smolařem. Sluníčko tu totiž svítí přes tři sta dnů v roce.
dřevěné molo v andalusii

Země slavných osobností

V Andalusii se nemusíte většinou obávat toho, že bude ubytování pro vás cenově nedostupné. Dá se sehnat už za (v přepočtu na naši měnu) tři stovky. Pokud jste milovníky památek, pak se nezapomeňte dojet podívat na monumentálně vyhlížející akvadukt Aquila, který se nachází u letoviska Nerja a pamatuje několik staletí.
–         Jedním z míst, které většina turistů nezapomene navštívit, je hrob Kryštofa Kolumba.
–         Tento světoznámý cestovatel spí svůj věčný sen u města Rondo, o kterém se traduje, že je to nejromantičtější město ve Španělsku.
vějíř pro dámu
Jestliže vás spíše zajímají živé legendy, pak můžete zahlédnout i rodný dům slavného charismatického Antonia Banderase.  Za zhlédnutí jistě stojí ni muzeum dalšího zdejšího rodáka – Pabla Picassa. Město Rondo už se ale řadí spíše mezi ta dražší. Průvodci proto doporučují vynechat drahé restaurace a raději navštívit po deváté hodině večerní některý z tapasbarů. Už za pouhá dvě eura se tu můžete docela dobře najíst. Pokud tedy nejste příliš nároční.