Při výběru sportovního kočárku je vhodné zvolit si určitá kritéria, která vám pomohou vybrat kočárek přesně podle vašich představ. Nad čím je tedy dobré se zamyslet, než „provětráte“ bankovní účet?

sportovní kočárek
Terén

Bydlíte ve městě nebo na samotě u lesa? To, na jakém povrchu budete s kočárkem jezdit, je naprosto stěžejní informace, podle které budete vybírat vhodná kola. Zvažte velikost kol i jejich materiál. Je nasnadě, že větší kola poskytují větší komfort při jízdě jak pro vaše dítě, tak i pro vás. S větším průměrem kol snáze překonáte nerovnosti terénu, jakými mohou být kameny a podobně. Co se týká materiálu, nafukovací kola mají sice nevýhodu rizika píchnutí, oproti plastovým kolům se však vyznačují větším pohodlím při jízdě. Plastová kola způsobí větší „drncání“ kočárku, ale pro jízdu ve městě jsou naprosto dostačující. Aretace kol je dnes naprostou samozřejmostí.  Sportovní kočárky bývají odpružené. Aktivní rodiče, podnikající výpravy do přírody, tuto vlastnost jistě ocení.


Trojkolka nebo čtyřkolka

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde jen o módní výstřelek, není to tak zcela pravda. Čtyřkolky jsou oproti trojkolkám o něco stabilnější a právě proto má své skalní příznivce. Na druhou stravu kvalitně vyrobená trojkolka je také stabilní, navíc má tu výhodu, že se s ní lépe propletete mezi regály v obchodech. Mívá trochu menší rozměry a samozřejmě nižší váhu.