Při výběru sportovního kočárku je vhodné zvolit si určitá kritéria, která vám pomohou vybrat kočárek přesně podle vašich představ. Nad čím je tedy dobré se zamyslet, než „provětráte“ bankovní účet?

sportovní kočárek
Terén

Bydlíte ve městě nebo na samotě u lesa? To, na jakém povrchu budete s kočárkem jezdit, je naprosto stěžejní informace, podle které budete vybírat vhodná kola. Zvažte velikost kol i jejich materiál. Je nasnadě, že větší kola poskytují větší komfort při jízdě jak pro vaše dítě, tak i pro vás. S větším průměrem kol snáze překonáte nerovnosti terénu, jakými mohou být kameny a podobně. Co se týká materiálu, nafukovací kola mají sice nevýhodu rizika píchnutí, oproti plastovým kolům se však vyznačují větším pohodlím při jízdě. Plastová kola způsobí větší „drncání“ kočárku, ale pro jízdu ve městě jsou naprosto dostačující. Aretace kol je dnes naprostou samozřejmostí.  Sportovní kočárky bývají odpružené. Aktivní rodiče, podnikající výpravy do přírody, tuto vlastnost jistě ocení.


Trojkolka nebo čtyřkolka

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde jen o módní výstřelek, není to tak zcela pravda. Čtyřkolky jsou oproti trojkolkám o něco stabilnější a právě proto má své skalní příznivce. Na druhou stravu kvalitně vyrobená trojkolka je také stabilní, navíc má tu výhodu, že se s ní lépe propletete mezi regály v obchodech. Mívá trochu menší rozměry a samozřejmě nižší váhu.

žena se sportovním kočárkem
Hmotnost a skladnost

Hmotnost sportovního kočárku budete nejspíš řešit v případě, že nevlastníte automobil. Cestovat hromadnými prostředky s dětmi není jednoduché i bez těžkého kočárku. Výrobci na tuto možnost ale mysleli a v současné době není problém pořídit i kočárky s velmi lehkou konstrukcí. Při cestování někdy dochází k situacím, kdy musíte kočárek složit a je žádoucí, aby složení proběhlo rychle a snadno. V současné době existují na trhu kočárky, které lze složit jednou rukou.


Nosnost

Dalším kritériem, které by mělo při výběru sportovního kočárku hrát roli, je nosnost kočárku. Běžně se vyrábí kočárky s nosností do patnácti kilogramů dítěte, protože se předpokládá, že této hmotnosti děti dosáhnou kolem tří let věku. Pak už dítě většinou kočárek nepotřebuje. Výrobci však počítají i s malými cvalíky, takže není problém koupit i kočárky s nosností přes dvacet kilogramů.
Požadavků na váš kočárek snů je ještě mnoho. Zmínit lze polohování zad a nohou dítěte, prodloužená stříška proti slunci, polohovatelná rukojeť a další.