Jedná se o programový modul pro psaní poznámek, který byl vytvořen pro operační systém Android. Jedná se o velmi praktického pomocníka, plně zastoupí papírové bločky a ručně psané poznámky tužkou, mobilní telefon máte při sobě většinou po celý den, kdežto papírové lístečky můžete někam zastrčit a najdete je, až když jste něco prošvihli.
dotek prstem
Tento poznámkový blok však dokáže ještě jiná kouzla. Poznámky nemusíte pracně ťukat do kláves, stačí je jednoduše nadiktovat. Společnost Google se již několik let snaží rozvíjet myšlenku ovládání mobilního telefonu pomocí hlasu a jak se mu to daří, můžete posoudit sami. Rozpoznávání hlasu je poměrně přesné a drobné nedostatky v textu snadno opravíte. Probíhá to tak, že v dolní části programu zvolíte ikonku s mikrofonem a systém vás vyzve, abyste „zkusili něco říct“. Zvukový záznam lze buď uložit, nebo jej smazat a textová poznámka pak může zůstat zachována.  Jedinou podmínkou, aby program mohl efektivně pracovat, je připojení k Internetu.
notebook macintosh

Převádění textu z fotografie

Zajímavým pomocníkem je funkce OCR. Je to možnost převádět písmo z fotografie. Funkce OCR je na trhu již více než patnáct let, původně sloužila jako podpůrný software pro stolní scannery, později s ní pracovaly i inkoustové tiskárny se scannerem 2 v 1, začala se používat pro převod textu z formátu PDF a dnes se s ní můžete setkat i v chytrých telefonech. Google Keep  využívá principu OCR k práci s digitální fotografií pořízenou fotoaparátem chytrého telefonu. Vyfocený textový dokument ve formě obrázku necháte rozšířit na celou pracovní plochu a vpravo nahoře se objeví možnost uložit text z obrázku. Ten lze pak libovolně upravit. Zmiňovaný program ovšem nedokáže rozpoznávat text u ručně psaného písma, pouze u tištěných textových fontů. Poznámky lze také později vkládat i do dokumentů Google, hodí se to zejména při cestování, kdy nemáte k dispozici notebook a potřebujete si zaznamenat delší textové pasáže.
Poznámky lze také odesílat do jiných aplikací, např. s využitím e-mailu případně aplikace WhatApp, ukládat ji na disk Google, vložit do Skype atd.