Květiny pro většinu lidí jsou nepostradatelnou součástí a vdechují nejen domácí atmosféru, ale i oživení. Rostliny nejen v bytě mají mnohá pozitiva. Proč neumístit květiny i do stojanu. Před pořízením stojanu je třeba zvážit několik faktorů. Nejen samozřejmě po designové stránce, ale rozmyslet si jaký materiál, jakou velikost a zejména umístění, kde stojan bude mít vyhraněn svůj prostor, zda-li v obytné místnosti či případně na balkoně. Stojan by rozhodně měl být interesantním doplňkem a měl by adekvátně ladit.

květináč
 
 
Jaký materiál a barevné provedení?
 
Na výběr jsou stojany z ratanu, které se těší stále rostoucí oblibě a jsou vhodné nejen do interiéru, stojany z ratanu jsou k dostání jak z přírodního či umělého ratanu, umělý je levnější variantou, dále jsou k dispozici dřevěné, ocelové neboli kovové, které bývají nejčastější volbou pro jejich odolnost i bytelnost, pozitivem je, že jsou i mobilní, neboť nejsou nijak těžké, dále se nabízí taktéž plastové či textilní, které je možné pověsit.
 
V rámci barev, jak je uvedeno výše, prvotní je ladící stojan s daným prostorem, ale k moderním trendům kralují pestřejší barvy stojanů, ať už kanárkově žlutá, tyrkysová či zelená, která se těší stálé oblibě.
 
 
Velikost stojanu
 
Nejen že je třeba na tuto skutečnost myslet při výběru, ale je záhodno vědět, že zatímco do menšího prostoru jsou vhodnější menší stojany. Velký stojan v malé místnosti by nepůsobil po estetické stránce nejlépe, a i opticky zmenšil pokoj. Naopak velké stojany jsou ideální pro velké místnosti a prostory. Na výběr je z mnoha variant.

truhlíky
 
 
Stojan pro květiny na balkoně
 
Poslední dobou jsou balkony okrasou a vhodným místem rovněž pro pěstování rostlin. Květinám se převážně na balkonech daří, neboť se povětšinou jedná o slunné místo, tudíž ideální podmínky pro květiny. Vhodnou volbou jsou na balkonech zejména ratanové stojany či textilní závěsné. Stojany na balkonu zaberou méně místa, ale naopak disponují prostorem pro více květin. Není nic krásnějšího než rozkvetlý balkon.