O lidech, kteří mají čtyřicet let a výše si mladí lidé myslí, že jsou to mladí staří. Život mají v podstatě za sebou. Děti odchovali, vychovali, vypustili do světa a v podstatě je nic dobrého nečeká. Přitom život po čtyřiceti teprve začíná. Pokud Vám je čtyřicet plus, rozhodně byste neměli být nešťastní nebo zoufalí, protože teprve teď si můžete začít užívat naplno. A to je určitě velmi důležité. Děti jste vychovali a máte nyní zodpovědnost jen sami za sebe. Samozřejmě vypouštění dětí do života je poměrně bolestivá záležitost. Každý, kdo to poznal, mi dá jistě za pravdu. Říká se tomu syndrom prázdného hnízda. Nejvíce to trápí ženy, ale rozhodně nejen je. Velmi často i muži dospělost dětí vnímají velmi bolestně, zvláště ti, kteří žili opravdu naplno pro rodinu.
balonky nad ženou.jpg 

Tento věk přináší mnoho příležitostí

Ovšem zralý věk přináší celou řadu příležitostí. Můžete se konečně věnovat všem těm činnostem, na které jste celá desetiletí neměli vůbec čas. Samozřejmě, není to zrovna snadná záležitost, protože tolik let jste žili jenom pro rodinu, ale měli byste se to naučit a čím dříve, tím lépe pro Vás. Cestování, sport, kultura, setkávání s přáteli, to vše je moc příjemné a určitě si to vše naplno zasloužíte.
kopání do vody.jpg 

Věková diskriminace je velmi nepříjemná

Jedna věc je v tomto věku velmi nepříjemná a to je věková diskriminace na trhu práce. Pokud člověk po čtyřiceti letech přijde o zaměstnání, novou práci si jen velmi obtížně hledá. Naštěstí v současné době se situace mění trochu k lepšímu a doufejme, že se to bude i nadále vyvíjet k lepšímu. Pro hraje také nízká nezaměstnanost a nedostatek pracovníků napříč všemi obory.
Mnozí lidé personální věkovou krizi řeší jednoduše tím, že teprve v tomto věku začínají podnikat. Skutečně. Mladých podnikatelů najdete málo, těch v letech podstatně více. Zralí lidé totiž už tolik neriskují a nemají co ztratit.