S penězi je to v zásadě jednoduché i složité. Jednoduché je to s nimi tehdy, když je máme, složité pak tehdy, když je postrádáme. To dá rozum, protože máme-li peněz dostatek, nezaskočí nás nečekané ani předpokládané výdaje, můžeme mít to, co je nám potřeba, a to v libovolném okamžiku, a nehrozí tak strádání jakéhokoliv druhu.

Jenže to chce mít dost peněz. A těch bohužel mnohokrát nemáme tolik, abychom si mohli být jisti tím, že jimi uspokojíme všechny své potřeby. A když takovou nejistotu vystřídá fakt, že těch finančních prostředků skutečně dost nemáme, už je to na pováženou. Pak se musíme začít uskromňovat, a nakonec se dostaneme třeba až do fáze, kdy už nám ani to není nic platné.

mince cizí

A když už je vážně zle? Pak jsou tu půjčky, které nám mohou se zvládáním panujících finančních obtíží pomáhat. Samozřejmě tehdy, když je dostaneme a tím získáme možnost hradit své výdaje po určitou dobu cizími penězi.

Jenže ne každý dostane za všech okolností takovou půjčku, jaká by se mu zamlouvala. A někdy se dokonce zdá, že ti, kdo jsou na tom nejhůře, nedostanou dokonce žádnou. Což ale naštěstí, jak ukazují zkušenosti, nemusí být pravda. I když je zle, je tu vždy aspoň nejlevnější americká hypotéka, která je tu i pro ty, kteří na tom nejsou vůbec dobře. Pokud tedy tito mají aspoň nějaký příjem a nemovitost využitelnou jak o zástava.

jihoafrické randy

Kdo dá nebankovní společnosti svoji nemovitost jako záruku splácení, dostane tu hypotéku bez větších problémů, i když určitě není dokonalý. Protože taková záruka splácení dokonalá je, a to natolik, že se to tu obejde i bez přísného posuzování záležitostí jako výše příjmů, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně. I dost velké nedostatky se tu dají tolerovat a člověku tu půjčí. A pak je život pochopitelně rázem zase o něco krásnější. A když se všechno splatí, je zase dobře.