Proč si užít pobyt na horách i v létě

Mnoho lidí jezdí na hory v zimě, berou s sebou lyžařskou výzbroj a výstroj a počítají s tím, jak si tu na sjezdovce užijí skutečný relax a dynamický sport. Horská střediska s tímto trendem také počítají a je to pro ně významný zdroj obživy. Kromě lyžování se však dá na horách pobývat i v létě, a je to tu možná i o něco lepší zážitek. Proč vyrazit na hory právě v tuto dobu?

zima na horách

Západy slunce a letní den – pokud se vypravíte do hor již na konci června, zažijete tu letní slunovrat, a to jsou dny nejdelší v roce, kdy se vyplatí vstát ráno za rozbřesku a přivítat slunce na obloze v okamžiku, kdy vykukuje nad obzor. Letní východy a západy slunce nemají na horách chybu, protože jsou tu zpestřeny krásnými vyhlídkami do okolní přírody.

léto na horách

Badminton – vezměte si s sebou do ubytování v Červené Vodě soupravu na badminton. Můžete jej tu hrát pod širým nebem na mnoha místech, spojíte zábavu s pohybem a vystřídáte tím třeba klasickou horskou turistiku nebo jízdu na kole.

Cyklotrasy – těch je tu celá řada, doporučit vám můžeme trasu napříč Přírodním parkem Suchý vrch – Buková hora a odtud to není daleko na Králický Sněžník nebo do Jeseníků, takže vaši dovolenou vylepšíte třeba o návštěvu rozhledny Praděd, odkud uvidíte dokonce Sněžku a při troše štěstí a dobrých povětrnostních podmínkách i Vysoké Tatry.

Vyhlídky – když už jsme zde naznačili výhled z Pradědu, nejvyšší hory Moravy, pokochat se krásnými výhledy lze i nad Červenou Vodou, např. z rozhledny Křížová hora, ze skalního útvaru Bradlo, z Písařova, ze Štítů, z pozorovatelny v Jamném nad Orlicí nebo z krásné vyhlídky nad Dolními Bořkovicemi či ze samotného Suchého vrchu. Horský terén je skvělý antistres jak při samotné turistice, tak právě i díky vyhlídkovým bodům, kterých je v Orlických horách, v Jeseníkách i v Králickém Sněžníku opravdu mnoho.