I když se nyní zdá, že letní sezona je ještě v nedohledu, už nyní si módní návrháři intenzivně lámou hlavu s tím, čím se pro letošní léto vytasí. Co bude top, co bude „in“ a v čem budeme vypadat na plážích nejvíce sexy.
batikované bikiny


Jenže, ne každá žena má postavu katalogové modelky a může svou postavu vystavovat na světových molech. Užít si dovolenou na pláži však touží zřejmě každá. Krásné vyhlídky pohodového odpočinku však mnohdy kalí pocit z toho, jak vypadáme a zda nám plavky dobře sedí.


Trocha historie


Plavky, které vzbuzují touhy v mužích a mindráky v ženách se poprvé objevily už v antickém Řecku. Tehdy sloužily coby atletický oděv. První skutečné dvoudílné plavky určené do vody se pak objevily někdy v 18. století v Evropě. Jednodílné plavky až o dvě století později.


Velký boom přinesly bikiny. Jejich průkopnice na filmovém plátně Brigitte Bardot, se zasloužila o jejich světový úspěch. Ne, že by do té doby neexistovaly, bylo na ně však uvaleno jakési embargo a nesměly se kupříkladu používat na řadě pláží po celém světě.


Jednodílné plavky, které si ještě mnozí pamatujeme z éry osmdesátých a devadesátých let z tehdejších plováren a pláží právě v této době zažily svůj největší vzestup. Od té doby už jejich využití vidíme spíše ve sportu a efekt mají hlavně praktický.
červené s puntíky


Módní trendy


Dnešní módní trendy jsou v podstatě neomezené. Každý si může najít to, co mu vyhovuje a v čem se cítí dobře, sluší mu, nebo je mu prostě pohodlně. Kdo se stydí za svou postavu, nemusí se soukat do upnutých jednodílných plavek, nebo se snažit překypující bříško či nějaký ten špíček schovat neustálým zatahováním břicha, ale může se pohodlně „skrýt“ v oblíbených plavkách, zvaných „tankiny“. Jsou tvořeny klasickými plavkovými kalhotkami a horním dílem, který připomíná spíše tílko. Je však z plavkové tkaniny, takže příjemný a na vodu dobře reagující, někdy i nařasený a proto dobře fungující ve chvíli, kdy nechceme něco, co nás trápí příliš ukazovat ostatním pohledům.


Nestárnoucí klasika


Klasické dvoudílné bikiny však zřejmě nikdy nevyjdou z módy. Byla tady éra s kalhotkami typu tanga, šortkami, string bikiny, podprsenky s vyztuženými košíčky podprsenky i klasikou, košíčky bez ramínek, s důmyslným či odvážným vázáním, nebo i sportovní verze dvoudílných plavek. Není také problém sehnat tvarující dobře vypadající jednodílné plavky. Vše se v průběhu času několikrát vrací a obměňuje, proto nelze vyloženě šlápnout vedle.
v plavkách na skále


Vzory a barvy se mění dle aktuálních módních trendů, někdy frčí barevné až křiklavé barvy a vzory, jindy je na vzestupu klasika v černé či nenápadné motivy.


Neměnný je v běhu času materiál, ten nejčastější je z umělých vláken, tedy polyamid, polyester nebo polyuretan v nejrůznějších kombinacích. Je osvědčený, příjemný a pohodlný.