Muži jsou po celý život vlastně hravou bytostí a doživotně v sobě ukrývají malého kluka, co se týče hraní a zálib. Ne každá žena má pochopení a už vůbec ne v případě, kdy v rámci svého koníčku si naskládá mužský protějšek své potřebné věci do bytu. Je rovněž prokázáno, že muži intenzivněji prožívají své hobby než ženy. Jsou zkrátka velkými dětmi. Někdy sice může přerůst až v posedlost či závislost. Přínosný je kreativní koníček, jenž tak může rozvíjet i mužovu osobnost.

červená formule

Typické neboli nejčastější mužské záliby

Některé mužské hračky a záliby jsou sice pro ženy zcela nepochopitelné, nicméně však i mužům nejsou zcela jasné koníčky, které mají ženy rády. Nicméně každopádně je dobré, když i muž má své hobby či adekvátní zábavu.

pivní tácky

Co mají muži rádi?

  1. Fotbal aneb zelená je tráva a fotbal, to je hra! Muži jsou schopni trávit hodiny sledováním fotbalového zápasu u televize či na stadionu. Někteří se věnují i aktivně tomuto sportu. Pro ženy je tato záliba zcela nepochopitelná a většina doslova fotbal nesnáší. Ale vše má své klady, partner se tak zabaví. V případě aktivního hraní se k tomu ještě udržuje v dobré fyzické kondici.

  1. Auta a motorky – tak to snad má každý muž v krvi či je to zcela pro mužské osazenstvo dědičnou záležitostí. Již od útlého dětství malé kluky fascinují auta. A co teprve když vyrostou a mohou si pořídit svůj první automobil či motorku. Jsou schopni trávit hodiny sledováním různých automobilových závodů, navštívit různé výstavy, ale také věnovat se své motorce ve své dílně, kde mají k dispozici veškeré potřebné náčiní k údržbě a k péči o tu krasavici.

  1. Technika – většina mužů se zabývá různými technickými věcmi, baví je nejen opravovat, zkoumat, montovat či inovovat. Muži jsou od přírody technicky zruční a jsou okouzleni technikou.

  1. Rybaření – spousta mužů si našla v tomto směru zalíbení, nejen trávení a vyhrazení času pro odpočinek, relax. Užití si ticha. Mnozí mají rádi i to, že jsou tak sami, nikdo jim nic nenařizuje, nekritizuje. Nemusí nic dělat. Jen se soustředit na úlovek a vychutnat si to nepopsatelné ticho.

  1. Sbírka – aneb sbírání je mužskou vášní. Dokonce bylo prokázáno, že ve sbírání jsou i muži úspěšnější než ženy. Pro muže jsou typické sbírky modelů aut, letadel, lodí, Stejně tak pivní tácky či zátky od piva. Rovněž populární je sbírka známek neboli filatelie. Interesantní je sbírka motýlů, na kterou tak muži rádi lákají něžná stvoření. Ti movitější si mohou dovolit a oslňovat sbírkou aut značky Ferrari.