Nezní to logicky, ale je to tak: i když máme plné hrnce a naše váha stoupá, přesto je naše tělo podvyživené. Když se nad tím ale zamyslíme, hned nám vše přijde vlastně pochopitelné. Konzumujeme totiž převážně prázdné kalorie, tedy nadbytek cukru a tuku. Co nám schází, to jsou makroživiny = vitamíny, minerální látky a vláknina. A když se tělu nedostává potřebných živin, jeho podvědomá snaha je získat má za následek větší příjem jídla a tedy i tloustnutí a z toho vyplývající další zdravotní problémy.
 
PROČ JSOU VITAMÍNY TAK DŮLEŽITÉ
Spousta lidí příjem vitamínů vůbec neřeší a přesto se zdají relativně zdraví. Lidské tělo je sice  neuvěřitelně přizpůsobivé, ale je jen otázkou času, než se nedostatek živin projeví vznikem onemocnění, která se vyvíjejí pomalu, a tak se nedávají do této souvislosti. Jde především o:
·         autoimunitní onemocnění
·         únavový syndrom
·         nádorová onemocněním
·         vysoký krevní tlak a cukrovku
 
DENNĚ PĚT PORCÍ
Mnozí lidé ani netuší, že by denně měli sníst půl kila zeleniny a ovoce, nejlépe rozložených do pěti denních porcí. Záleží však také na kvalitě. Dnešní potraviny jsou méně bohaté na živiny a v supermarketech vidíme často nedozrálé plody narušené dlouhým transportem i chemicky upravované potraviny. Proto bychom měli dávat přednost tuzemskému původu potravin a dopomoci si formou doplňků stravy.
 
VAROVNÉ SIGNÁLY TĚLA
Potřeba doplnit některé živiny se může projevovat signály Vašeho těla tím, že máte chuť na konkrétní potravinu. Třeba při chuti na banány Vám určitě schází draslík nebo milujete-li sýry, můžete mít hlad po vápníku a fosforu.

Co nám schází nejčastěji a co to způsobuje:
·         vitamín C–  virová a nádorová onemocnění
·         B-komplex– špatná nálada, paměť a imunita, málo energie
·         vitamin D –  civilizační a respirační choroby, svalová slabost, osteroporóza, nemoci srdce