Existují různé takové shody a posuzování, jako například EU prohlášení o shodě. Je to docela důležité, protože ho zajišťuje výrobce, popřípadě pokud tak stanoví nařízení vlády anebo taky dovozce. Posuzování shody výrobku má jednou opravdu z podmínek pro uvedení takzvaných stanovených výrobků na trh. Posuzování shody se povinně podrobují pouze takové výrobky, když už je u nich právní předpis. A tohle je podle mého názoru opravdu hodně důležité, protože bez takového předpisu by asi určitý výrobek vůbec nemohli jít na trh. A vy se nyní jistě ptáte, proč tomu tak je? Abych pravdu řekla, tak sama nevím.

EU má mnoho pravidel.

Podle mého názoru je to taky docela složité na pochopení, takže pokud nepatříte k odborníkům, kteří se v tom vyznají, tak asi to nepochopí nikdo. Já taky ne. Ale jelikož můj přítel v tomhle pracuje, tak mi něco řekl. A abych zase nebyla tak úplně vedle mého přítele hloupá, tak jsem se raději podívala na webové stránky gradeogroup.cz, kde je více informací pro posuzování shody. Obsahují údaje uvedené v příloze číslo dvě a je to v zákoníku 90/2016.

EU má různá postavení.

Takže pokud by vás tuhle zajímalo blíže, tak se na to můžete podívat v zákoníku. Navíc pro vás provedou úvodní odborné přezkoumání a taky výběr postupu posuzování shody. Samozřejmě, že taky zpracuji návrh EU prohlášení o shodě anebo prověří stav existující dokumentace, což opravdu všem doporučuji, protože se to vyplatí a bude to velice výhodné pro obě strany. A jak pro vás, tak třeba například i pro výrobce, tak taky pro Konečného zákazníka. A nemusíte se bát taky školení zaměstnanců, které proběhne vždy profesionálním v duchu. Takže EU prohlášení o shodě je vážně na každém z nás, jak kdo si s tím poradí, protože já osobně bych si dala záležet na tom, abych to pochopila dobře, abych měla alespoň nějaký přehled o tom, co se kde a jak děje.