Podobně jako běžní lidé, i firmy se musí někdy přestěhovat. A to nejen kanceláře, ale často také celé výrobny. Důvodů může být více – dosavadní prostory přestaly z nějakého důvodu vyhovovat, našly se lepší, nebo zkrátka zde jen vypršela nájemní smlouva a majitel ji nechce prodloužit, protože má pro danou nemovitost naplánované jiné využití.

Avšak ať už je to jakkoliv, faktem je, že to není jednoduchý proces. Náročné je zejména stěhování strojů a zařízení, které se zde nachází. Mnohdy se totiž jedná o velké, objemné přístroje, které sice někdy jdou rozložit na menší díly, avšak ani ty nejsou nejmenší.

znázornění procesu stěhování

Dalším problémem je, že cena těchto přístrojů často není zrovna nejmenší, a není snadné je nahradit. Jakékoliv poškození by tedy mohlo mít poměrně ošklivé následky a mohlo by značně ovlivnit produktivitu dané pobočky.

Tomu nepřidává ani fakt, že zde obvykle najdeme křehké, citlivé části, se kterým je potřeba jednat velmi opatrně, neboť se velmi snadno rozbijí – a stěhováci nejsou zrovna známi svým citlivým přístupem. Proto má firma obvykle další výdaje, když si nechá přístroje pojistit proti poškození.

klasický stěhovací vůz

Je tedy jasné, že je vše nutné během převozu dobře upevnit. To však není tak jednoduché, neboť ony stroje mají jen málokdy standardizované rozměry, na které by mohly být vozy připraveny. Často je tedy nutné improvizovat, a to je jen málokdy bezpečné řešení.

Zmínit se je také třeba o nebezpečích během cesty. A nejde zdaleka jen o dopravní nehody, které jsou bohužel až příliš časté, ale také stav silnic, kdy nerovný povrch s dírami může způsobit pohyb nákladu a jeho následné poškození, zvláště pokud jsou zde přepravována již zmíněné křehké a citlivé přístroje.

Je tedy vhodné brát toto vše v úvahu a náš majetek během cesty zabezpečit, jak nejlépe můžeme. I když jej totiž máme pojištěný, nemusí být tak snadné sehnat náhradu, a i když ano, bude nějakou dobu trvat, než dorazí, což může znamenat pro firmu další ztrátu na zisku. A to rozhodně není něco, co by někdo chtěl.