Mnozí z řad nezkušených našinců by se mohli domnívat, že je možné tisknout na jakékoliv tiskárně, používat při tom jakýkoliv materiál a výsledek bude každopádně perfektní. Jenže to je omyl, kterého se dopouštějí výlučně ti, kdo tomu zatím ještě nerozumí. A nejednou pochopí teprve ve chvíli, kdy se příslovečně spálí. Tedy když pojmou úmysl něco si vytisknout sami a jejich výtvor není třeba ani zdaleka tak ideální, jak si to ve svých představách vybájili.

kvalitní tisk

Je to poněkud smutné, ale je to zkrátka tak. Ne vždy se tištění daří tak, jak si člověk usmyslí. A na vině je tomu nejednou třeba vsazení na nesprávnou náplň do tiskárny.

Ona totiž není náplň jako náplň. A i kdyby se obaly toho, co se na našem trhu prodává, od sebe nelišily ani v sebemenších detailech, jsou tu i vlastnosti, na nichž na rozdíl od obalu záleží. Takový toner, inkoust nebo cartridge totiž musí být v první řadě dokonalé, co se užitných vlastností týká. A byť určitě platí ono známé ‚obal prodává‘, v jejich případě by tomu tak rozhodně být nemělo.
nekvalitní tisk
Hlavní by mělo být vždy to, aby pořizovaná náplň pocházela od známého a spolehlivého výrobce, který je známý kvalitou svých výrobků, aby tato byla originální či kompatibilní s tiskárnou, do níž je vložena, prostě aby šlo o to nejlepší. Protože jenom kvalitní náplň zaručuje dokonalý výsledek. A u něčeho takového, jako je třeba HP 364 toner cena není tím rozhodujícím. Protože takové špičkové náplně nejen dobře tisknou, ale také déle vydrží a umožní toho tak vytisknout více. A navíc jsou i šetrnější k tiskárně a prodlužují tím její životnost.

Čímž se liší kvalitní náplně od těch druhořadých. Jež sice mohou na pohled také dobře vypadat, ba mohou mít i hezčí obal a zdánlivě příznivější cenu, ale důsledky jejich používání bývají nepředvídatelné. A rozhodně se s nimi člověk dočká spíše zklamání než radosti z dokonalých výtisků.

A proto byste na to neměli přestat myslet, až si půjdete pořídit novou náplň do své tiskárny. Pokud totiž zvolíte správně, nebudete určitě litovat.