Finančních institucí, které nabízejí půjčky, je všude kolem nás dost a dost a na jejich reklamy narážíme pomalu na každém kroku. Neznalému člověku by tak mohlo připadnout, že dostat se do finančních problémů nemusí znamenat žádné těžkosti. Vždyť když člověk nevyjde s penězi, jednoduše si zaběhne do banky a tam si chybějící hotovost půjčí. A je to.dolary a bitcoin.jpg
Ovšem ono to tak jednoduché vůbec není. Protože půjček se sice nabízí dost a dost a tyto se v reklamách nejednou přímo předhánějí ve své údajné výhodnosti, jenže jakmile se o nějakou takovou nabídku začne zajímat člověk, který je v nesnázích, nejednou jsou rázem veškeré naděje ty tam.
V bance požádají o prokázání dostatečně vysokých příjmů, o dobře vypadající daňové přiznání, nahlédnou do registrů dlužníků, případně tam odhalí další žadatelovy dluhy nebo dokonce hrozící exekuce a v tu ránu je naděje na získání půjčky ta tam. Takový žadatel není pro banku důvěryhodný a této finanční instituci nestojí za možné riziko, že se jí peníze už nikdy nevrátí.
A co potom?
Potom takovému zájemci o půjčku, lhostejno zda spotřebiteli nebo podnikateli, nezbývá nic jiného, než zkusit štěstí u nějaké nebankovní společnosti, tedy u někoho, kdo bývá v mnoha ohledech flexibilnější než banka a může tak nabídnout schůdnější řešení.turecké bankovky.jpg
Třeba taková americká nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru je pro podobné neideální žadatele často tím jediným dosažitelným řešením. Protože zde stačí pouze prokázání příjmů, které stačí na alespoň minimální splátky, plus zaručení se za půjčku vhodnou nemovitostí. A nic víc.
Kdo dokáže vyhovět v těchto dvou bodech, může získat až sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti, jež může použít na cokoliv a následně je splácet třeba i po celých dlouhých třicet let.
Což, jak jistě uznáte, je skvělá nabídka. Navíc o to skvělejší, že to nejsou její jediné přednosti. Jak se o tom hravě přesvědčí každý, kdo si přečte podrobné podmínky. Třeba i vy, máte-li problémy.