Pojďme se na úvod seznámit s možnostmi, kterými maminky mohou z velké části ovlivnit imunitní systém dítěte již v raném věku.
Velmi důležitou roli zde hraje především správná výživa dítěte, ale také vhodné aktivity imunitu značně posílí.
 
Pohyb a fyzická aktivita přiměřená věku dítěte bezpochyby významně posiluje dětskou obranyschopnost a dítě je tak méně často nemocné.
prohlídka u dětského lékaře 
Pobyt venku úzce souvisí s již zmíněnou fyzickou aktivitou dítěte. Čerstvého vzduchu není pro Vaše dítko nikdy dost. Nebojte se chodit ven za každého počasí. Ať už prší nebo je chladno, procházka, třeba i kratší, určitě prospěje. Dítě se stává odolnějším a „nezakašle při prvním větříku“.
Snažte se naopak vyhýbat přelidněným místům a obchodním centrům – všeho s mírou.
 
Denní režim by měl být nedílnou součástí výchovy dítěte. Pravidelný denní rytmus prospívá nejen morálním hodnotám dítěte, ale je také nedocenitelný pro funkci imunity, jedná se především o dostatečné množství spánku.
 
Otužování se může na první pohled zdát některým maminkám „drastické“ pro jejich milovaného potomka. Maminky, nebojte, otužováním se má na mysli spíše častý pobyt venku (za jakéhokoliv počasí) a koupání v přírodních nádržích. Dávejte pozor na časté návštěvy bazénů, protože chlór může způsobovat astma.
 
Hygiena by měla být přiměřená. Je dobře známo, že vnější podněty mohou dětské imunitě prospět mnohem více, než přehnaná hygiena.
 
Správná výživa tvoří zdravou střevní mikroflóru. Většina buněk imunitního systému „sídlí“ právě ve střevech.
 smutné dítě
Které složky by měla správná výživa pro dítě obsahovat?

  • Omega 3 mastné kyseliny
  • Oligosacharidy (polysacharidy)
  • Vitamíny A, C, D
  • Minerální látky (zinek, železo)
  • Mléčnou složku

 
Mléčná složka představuje v tom nejlepším případě kojení. Maminka, která má to štěstí a miminko kojí, dává mu ten nejlepší start do života.
Pokud ale kojení není možné a mateřské mléko musí zastoupit umělá výživa, je důležité vybrat pro Vaše děťátko tu nejlepší náhradu.
Velmi oblíbené jsou výrobky Nutrilon.
 
Nutrilon Pronutra obsahuje důležité živiny, které miminko potřebuje. Vyvážené složení vitamínů, oligosacharidů a kyseliny linoleové skvěle podporují imunitu dítěte.
 
Nutrilon má zkrátka pozitivní vliv na vývin a zdraví Vašeho dítěte. V obchodech najdete také batolecí a pokračovací mléka.
 
S přibývajícím věkem dítěte byste v důslednosti neměli polevovat. Právě ve „školkovém“ věku jsou děti nemocemi nejvíce postiženi.
Nyní se nám nabízí vhodný doplněk stravy. Mezi dětmi jsou velice oblíbení Marťánci.
 
Marťánci obsahují potřebné množství vitamínů, minerálů a dalších látek. Tento výrobek se pyšní jen tím nejlepším složením – je bez lepku a je tak vhodný pro každého.
 
Marťánci s černým bezem podporují imunitu i dýchací systém dítěte.
Marťánci s echinaceou rovněž podporují imunitu v období častých nachlazení.
Marťánci Imunoforte sirup je vhodný od jednoho roku věku dítěte a je zcela přírodní. Je vhodný v období oslabení imunity, ale také při rekonvalescenci.