Pořídit si bazén rozhodně není počinem, kterého byste pak někdy v budoucnu litovali. Můžete se koupat kdy se vám zlíbí a v případě, kdy se jedná o bazén zapuštěný, automaticky váš pozemek získá na ceně. Kdybyste ho tak chtěli v budoucnu prodat, vyděláte na tom. Ovšem bazén není zrovna nejlevnější akvizicí, zvláště ne takový, které je určen pro plavání. Pokud hledáte pouze způsob, jak se na zahradě jednou za čas příjemně ochladit, měla by vám stačit solární sprcha, která je násobně levnější. I cenově nejdostupnější pevné bazény stojí nad deset tisíc, zatímco za sprchu dáte jen pár stovek, maximálně několik málo tisícovek. Cenový rozdíl je tedy enormní a užitek takřka totožný.
zahradní sprcha

Na druhou stranu je výhodné si tento druh sprchy koupit i když už vám před domem bazén leží. Přeci jen se jedná o velice efektivní způsob, jak se zbavit nečistot a potu na těle před koupáním v bazénu. Vlézt po celodenní námaze jen tak to bazénu není zrovna nejchytřejší nápad. Ve vodě se totiž mohou tyto bakterie začít houfně množit a tím ji v podstatě znehodnotit. Proto je lepší se nejprve opláchnout tekoucí vodou. Neplatí to ale pouze před cestou do bazénu, ale také i ve chvíli, kdy z něj budete vylézat. Spláchnout ze sebe dezinfekci, nejčastěji ve formě chlóru, je rozhodně rozumné.
ikona sprchy

V článku již bylo naznačeno, že solární sprchy nejsou příliš drahé a je to pravda. Skutečně se dají pořídit za skvělé ceny. Navíc jejich nespornou výhodou je, že je již není nutné zásobovat energií, respektive energií, kterou byste následně museli platit. Její chod zajišťují sluneční paprsky, což je na jednu stranu výhodné, na tu druhou se to může jevit i jako mínus. A to z toho důvodu, že ve dnech, kdy příliš světla nesvítí, sprchy příliš dobře nefungují. Ovšem to je v letních měsících spíše ojedinělý jev a na podzim, a zvláště pak v zimě ji nebudete používat vůbec.