V životě se stávají situace, které vás mohou natolik vyvést z míry a lidově řečeno i vytočit, přesto bychom se měli snažit zachovat chladnou hlavu a vše řešit s nadhledem. Mnohdy je to ale těžké a stále bychom neměli zapomínat na to, že se vyplácí důvěřovat selskému rozumu a hlavně těmto situacím předcházet. Jednou z takových obtížných životních zkoušek je i stěhování.

kočka v krabici

Jak vybrat solidní stěhovací firmu

Je komunikativní – velký „průšvih“ je pokaždé, když s vámi nikdo z firmy pořádně nekomunikuje, je příliš strohý a skoupý na informace, je s ním obtížná domluva, není ochoten řešit konkrétní situace ohledně stěhovaných věcí, a obecně je problém domluvit se na dalších podrobnostech a případných neobvyklých záležitostí, jako je stěhování těžkých břemen, velkých rostlin, akvárií, strojů, kancelářského či starožitného nábytku či kompletní přestěhování kuchyně.

papírový karton

Jedná s vámi na rovinu – jakmile stěhovací firmy zatajují některé záležitosti, obvykle se to provalí a lidé si to nenechávají pro sebe. Řiďte se mimo jiné i dobrými referencemi a zkušenostmi těch, co to mají už za sebou. Někdy napoví i informativní schůzka na místě a vstřícné jednání, kdy vám zástupce firmy dobře poradí s některými záležitostmi.

Nabízí i rozmontování nábytku – práce s nábytkem dokáže pěkně potrápit, a to jak při jeho přemísťování, tak i kompletování nebo naopak rozebírání. Rozebíratelné kousky by měly být demontovány před každým stěhováním, tím se nepřetěžují spojovací díly a nábytku se prodlužuje životnost. Ovšem ne vždy je demontáž snadná, např. u kuchyní a velkých skříní na míru to vyžaduje ohromné nasazení a stěhovací firmy jsou na takovéto situace vybavené.

Dodrží termín – pro solidní firmu je termín stěhování v Praze vždy závazný a můžete se na ni v tomto spolehnout. Měli byste jej však rezervovat včas, i ve vlastním zájmu, nejlépe měsíc až šest týdnů předem.