Možná jste nedávno řešili, jak si vybírat boty na dlouhý trek a máte rozhodování za sebou anebo jste to zrovna vy, kteří se teprve chystáte k zakoupení svých nových miláčků, které vás budou nosit dlouhé kilometry …? Pak je třeba vybírat s rozmyslem a myslet na spoustu faktorů, aby vám s nimi bylo dobře a hlavně, abyste si i při namáhavé chůzi odpočinuli a zbytečně netrpěli.

treková bota na písku

Na co je dobré myslet při výběru?

Především jde o to, kam plánujete s trekovými botami vyrazit. Jestliže se míníte procházet „okolo komína“, pak možná i cenově ušetříte. Ale pokud plánujete dlouhé treky a třeba i spojené s bivakováním, takže týden na takovémto putování strávíte, pak je třeba být ve výběru kvalitní boty ostražitý a pečlivě zvážit všechna pro a proti.

Nikdy nešetřete na penězích a dívejte se alespoň o level výše. Vsaďte na osvědčenou kvalitu osvědčených výrobců, kteří jsou na trhu zavedeni již delší dobu a mají s výrobou trekové obuvi své jisté zkušenosti. Jejich výroba se stále zkvalitňuje a neustrne na bodu mrazu. Vy byste na bodu mrazu mohli ustrnout v případě, když budete obracet každou korunu v kapse a koupíte si boty, ve kterých bude noha promrzat. A to, věřte, není žádná výhra.

POZOR – přírodní kůže je sice parádní a skvěle vypadá, ale v žádném případě se nejedná o voděodolný materiál!

Voděodolná membrána je skvělou vychytávkou!

Zajímavá a praktická je v o d ě o d o l n á m e m b r á n a, která chrání botu před nepříjemným promočením a hlavně – zajišťuje odvod vlhkosti, která se tvoří v uzavřené botě.

kvalitní obuv

Nezapomínejte na impregnaci.

Nezapomínejte na první a pak po čase na další impregnace. Vždy na vhodné materiály použijte před prvním obutím – pro ten účel vhodnou i m p r e g n a c i. Na každý materiál volně speciální přípravek a nešetřete na ošetření. Věnujte své nové botě několik postřiků, které nanášejte vždy po zaschnutí toho předchozího.