Co je to erekce a kdy k ní dochází?

Je to stav, při kterém je penis naplňován krví. Děje se to díky topořivým tělesům. Jakmile se penis naplní krví, dochází ke ztopoření a zvětšení penisu. Tento stav se nazývá erekce. Dochází k ní při sexuálnímu vzrušení. Je doprovázena zrychleným dechem a stoupajícím srdečním tepem. Erekci, lze do určité míry vědomě ovládat, jedná se však do automatický tělesný reflex. Trvá po celou dobu sexuální stimulace a upadá po sexuálním vyvrcholení, které nazýváme ejakulace.

Jaké jsou problémy s erekcí?

Problémy lze rozdělit na dvě hlavní skupiny. Ztopoření je až příliš časté a v absolutně nevhodných situacích. Muži se tak erekci snaží schovat, avšak mnohdy neúspěšně. Druhou skupinu tvoří ti, u kterých se erekce nedostavuje ani při dlouhé sexuální stimulaci. Takovým mužům padá sebevědomí a dostavují se psychické problémy.

lidé v posteli

Co způsobují problémy s erekcí?

Řešení problémů je důležité. Lepší je se ale zaměřit na příčinu. Jestliže dokážete zjistit, co vám potíže způsobuje, je snadné eliminovat příčiny a tím i důsledky. Problémy s erekcí mohou mít na svědomí psychické problémy či nervozita. Hladina hormonů také ovlivňuje erekci. Třetí možnost, která způsobuje nesprávnou funkčnost erekce, se nazývá mechanická. Svaly při dlouhodobě slabé nebo žádné aktivitě ochabují. To platí i pro penis.

lidé v posteli

Jak řešit příčiny?

Jestliže váš problém je psychického rázu, doporučuje se zpomalit tempo. Na nic netlačit. Nervozita a strach sám opadne a problémy vymizí. Problémy způsobené hladinou testosteronu v těle lze také snadno řešit. Nemusíte hned sahat po chemických driácích. Nejprve zkuste bylinky nebo vitamíny na erekci. Nejedná se o klasické tabletky na podporu erekce. Užíváním si do děla dostanete všechny potřebné látky, které jsou potřeba ke správnému fungování. Jestliže nepomohla obezřetnost a přírodní léky, na řadu přichází tablety.

Jak udržet erekci?

S výdrží vám pomůže fyzická aktivita. Chcete-li zvýšit svoji vitalitu začněte se hýbat. Postačí třikrát do týdne vyjít na svižnější procházku. Hydratace je další faktor, který ovlivňuje erekci. Samotná pravidelnost sexu či masturbace již udělá divy.