SEO konzultant je specialista v oboru procesu publikování informací na Internetu. V jeho popisu práce je komunikovat se zákazníky, kteří požadují, aby jejich výrobky či služby byly snadno dohledatelné v síti zákazníků. Konzultant jim předkládá doporučení, případně je přímo provádí, aby jejich webové stránky byly pokud možno co nejvíce zobrazovány v popředí při vyhledávání výrobků a služeb v jejich odvětví.

zpracování SEO

V praxi to funguje tak, že zákazník zadá do vyhledávače na svém webovém prohlížeči klíčové slovo či sled klíčových slov, například „dámská letní obuv prodej“, a vyhledávač ihned dotaz vyhodnotí a předloží relevantní výsledky. Na předních pozicích ve vyhledávání se vždy umístí ty webové stránky, které mají dobře podchycené právě SEO, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že zákazník navštíví tyto weby jako první, a mezi nimi se bude následně rozhodovat, co se týče nákupu a dalších kroků vzájemné spolupráce či obchodního vztahu.

SEO pro webové stránky

Jak vidíte, bez SEO webdesignu se dnes v obchodní činnosti prakticky neobejdete, chcete-li na trhu uspět, toto je jedna ze základních podmínek prosperity v tržním systému. Vtip je v tom, že pokud máte špičkově navržené a vypracované webové stránky a dokonce nabízíte i produkty, které svou kvalitou mohou převyšovat běžnou nabídku ve vašem oboru, a nemáte zároveň zpracované SEO, málokdo se o vaší činnosti dozví, a v prostředí Internetu zapadnete kamsi do pozadí a možná budete muset ukončit i vaši činnost.

Důležité je uvědomit si, že Internet – to je dnes prostor, kde se vyskytují miliony až miliardy webových stránek, kde panuje obrovská konkurence, a kde je přední pozice ve vyhledávačích naprosto zásadním marketingovým krokem. S trochou nadsázky bychom mohli toto prostředí srovnat s dobou, kdy žádný Internet neexistoval, a kdy lidé nakupovali zboží jen v kamenných obchodech – v té době bylo důležité mít obchod někde, jak se říká, „na očích“, tedy nejlépe na hlavní pěší zóně, kudy korzovaly denně stovky lidí. Kdo měl obchůdek zapadlý v bočních uličkách, pravděpodobnost, že jej navštíví denně alespoň sto lidí, byla velmi malá.