V dnešní době, kdy jsou ceny nemovitostí opravdu vysoké, spousta lidí k bydlení volí různé alternativní způsoby. Nemusí se tak zadlužovat a zároveň mají kde bydlet bez starostí. O jaké alternativy je největší zájem?
Bydlení bez hypotéky je sen každého mladého, který nemá vlastní bydlení. Sice je také potřeba nějaká počáteční investice, ta je však nižší než u klasického domu či bytu. Celkové náklady na bydlení jsou totiž mnohem nižší. Pokud chcete mít klasický byt v bytovém domě, ale chcete si jej vytvořit sami, pak je nejjednodušší zakoupit si půdní prostory a nechat z nich udělat prostory bytové – zateplit http://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/stavba-a-rekonstrukce/vybirame-tepelnou-izolaci-pro-fasadu-starsiho-domu/ střechu, postavit příčky a tak dále. Jedná se sice o náročnější rekonstrukci, která nebude ani levná, váš byt však může být naprosto originální.house boat
Další oblíbenou alternativou jsou Tiny house a mobilní domy. Tiny house k nám přišel z Anglie a můžete jej potkat běžně na cestách. Neobjevuje se jich u nás moc, ale postupně se dostávají do povědomí Čechů. Tiny house neboli malý dům musí být mobilní (na kolech) a musí být určený k bydlení – obsahuje záchod, kuchyň, topení a prostor ke spánku. Bydlení nemusí být dlouhodobé, avšak musí být obyvatelný. Tiny house vypadá jako zmenšenina klasického dřeveného domu a většinou ej stavěný svépomocí z recyklovaného materiálu.karavan na louce Mobilní dům lavarohouse.cz je již větší, propracovanější, dá se v něm bez problémů bydlet celoročně, ale není tak jednoduché jej převézt z místa na místo. I to ale zvládnete. Mobilní domy jsou sice také skromné na prostor, avšak již se jedná o domy, které mohou mít třeba dispozici 4+1, může v nich žít v pohodě i rodina s dítětem.
Další možností jsou bývalé námořní kontejnery, které jsou přebudovány k bydlení. Jedná se o velice skromné bydlení, vhodné spíše jen k přespávání pro osoby bez dětí s velkou pracovní vytížeností. Mají však tu výhodu, že jsou velice levné.