Když někoho pozvete, aby si sedl, s největší pravděpodobností máte na mysli židli či křeslo. V posledních letech se však začínají rozmáhat jiné pomůcky. Jsou jimi sedací pytle beanbag.cz. Jedná se v podstatě o vaky, naplněné nejčastěji rozdrcenou polystyrenovou hmotou.sedací vak typu vejce

Proč jsou ale tak oblíbené? V první řadě díky své flexibilitě. Díky náplni, která je v malých kouscích, je možné je vytvarovat přesně tak, jak je nám to pohodlné. A vzhledem k tomu, že každý člověk má o pohodlí trochu jinou představu, je to rozhodně velké plus.

Dále je tu jejich snadná přenositelnost a skladovatelnost. Jsou poměrně lehké a ve srovnání s klasickou židlí nebo dokonce křeslem velmi snadno složitelné, z velké části díky již zmíněné flexibilitě. To znamená, že je možné je vyndat jen tehdy, když je potřebujeme, a při ostatních příležitostech mohou být uloženy například ve skříni.

Navzdory všem těmto kladům však mají i své nevýhody. Jejich obal lze poměrně snadno protrhnout, na což je třeba dát si pozor v případě, že máte volně pobíhajícího domácího mazlíčka. Pes si z toho může pokusit udělat hračku, kočka škrabadlo a králíček předmět na ohlodávání a broušení zubů. Není snad třeba říkat, že ani jedno z toho není nejlepším způsobem využití.

Pak je tu ale i zdravotní důvod. Zatímco židle a křesla jsou dnes již převážně konstruovány tak, aby ani dlouhodobé sezení například při práci v kanceláři mělo co nejmenší dopad na páteř, neboť nabádají ke správnému způsobu sedu, u těchto vaků tomu tak není.sedací vak zblízka

Ty naopak podporují špatné držení těla, zvlášť proto, že zde není možnost se opřít, pokud jej nedáte těsně ke zdi. A ani pak není zcela rovná opěrka to nejlepší. Proto by měly být využívány jen skutečně krátkodobě.

Pokud vám tedy jde o vaše zdraví a zdraví vaší rodiny, dejte raději přednost klasickým židlím a křeslům. Možná nejsou tak tvarovatelné, ale mohou být stejně pohodlné a máte především u dětí jistotu, že si nezkřiví páteř.