Podzim se blíží i do našich končin a nebylo by příjemné, kdyby se mu povedlo vás náhle překvapit předtím, než se vám podaří vymyslet pro vaši ratolest dostatečné množství zábavy a aktivit, kterými se podaří vyplnit chvíle, kdy počasí venkovním činnostem a procházkám zrovna dvakrát nepřeje. Jednou z možností, která dítě většího či menšího věku dle své obtížnosti zabaví téměř jistě, je tvoření zajímavých výrobků z přírodních materiálů. A jak na to? Základem všeho je nejprve přírodní materiály vůbec získat a zdárně je dopravit na místo činu – ve vašem případě tedy nejspíše domů.

Listy v knize

Takový sběr přírodnin se provádí nejlépe na procházce, kdy spojíte příjemné s užitečným – dostanete svou ratolest ven, a také si skvěle připravíte pomůcky na další kreativní aktivitu. A co že byste venku vlastně vůbec měli hledat? Hodit se vám bude nejen barevné listí, kterého jsou na podzim úplné hromady naprosto všude, ale také kaštany, žaludy, zajímavé větvičky a kamínky…no prostě vše, co vás jen napadne. Do takových podmínek se hodí dítě vybavit dobrým sportovním oblečením, které jej v chladných podmínkách dobré zahřeje třeba značka oblečení Maloja a zabrání tak následkům v podobě nachlazení či rýmy.

Chlapec na podzim

Jakmile máte vše nachystané, můžete se vrhnout do samotného tvoření. Vyrobit si doma můžete nejen oblíbená zvířátka z kaštanů, jež sice vypadají velmi jednoduše, jejich výroba však umí být náročná a často také ne zrovna bezpečná, ale také použít barevné listy. A s těmi se dá již skutečně vyhrát! Můžete je obkreslit na papír a vymalovat, můžete je také podložit papírem a skvěle zvěčnit jejich žilnatinu, můžete je však zapojit i při výrobě podzimního věnce. Takový věnec lze vyrobit třeba z koupeného korpusu, ale také z větviček, jež jste domů přinesli s sebou či jen z pouhých listů. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, věřte tomu, že váš věnec se na dveřích nakonec bude opravdu skvěle vyjímat a všichni příchozí na něm zanechají obdivný pohled a třeba jej i pochválí. Tak co, vrhnete se do tvoření s dětmi i vy?